Każdy krok ma znaczenie

Każdy krok ma znaczenie

15 grudnia upłynął pod hasłem „Każdy krok ma znaczenie”. W murach Wyższej Szkoły Biznesu i...

VI Kiermasz Ciast Świątecznych w WSBiP

VI Kiermasz Ciast Świątecznych w WSBiP

W dniach 9-10 grudnia 2017 r. i 16-17 grudnia 2017 r., już po raz szósty Samorząd Studencki...

Wiceminister zdrowia w ostrowieckiej uczelni

Wiceminister zdrowia w ostrowieckiej uczelni

24 października w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się...

 • Każdy krok ma znaczenie

  Każdy krok ma znaczenie

  piątek, 15, grudzień 2017 14:11
 • VI Kiermasz Ciast Świątecznych w WSBiP

  VI Kiermasz Ciast Świątecznych w WSBiP

  sobota, 09, grudzień 2017 13:39
 • Wiceminister zdrowia w ostrowieckiej uczelni

  Wiceminister zdrowia w ostrowieckiej uczelni

  wtorek, 24, październik 2017 11:46
 • III Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Nowe trendy w edukacji i praktyce pracowników ochrony zdrowia; profesjonalizm kluczem do bezpieczeństwa pacjenta,

  III Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Nowe trendy w edukacji i praktyce pracowników...

  piątek, 20, październik 2017 11:56

W czwartek, 19 marca 2015 r. w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. odbył się Finał Międzypowiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich o Puchar Rektora WSBiP.
Aula im. Prof. F. Ryszki, w której odbywały się zmagania, była pełna młodzieży, która dopingowała swoich reprezentantów. Debacie przysłuchiwali się również dyrektorzy, nauczyciele, wicestarosta powiatu ostrowieckiego Eligiusz Mich, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Opatowskiego Robert Kasiński, Rektor WSBiP prof. Bożena Zboina, członkowie Ostrowieckiego Towarzystwa Naukowego: dr Anna Dąbrowska, dr Aneta Skuza, Agnieszka Batóg i Barbara Bakalarz-Kowalska.
Do zmagań przystąpiły 4 półfinałowe drużyny reprezentujące: I LO im. S. Staszica w Ostrowcu Św. w składzie: Paulina Styczeń, Adrianna Kowalska, Tomasz Stefański (opiekun Jolanta Broda), III LO im. Wł. Broniewskiego w Ostrowcu Św. w składzie: Bartłomiej Baran, Łukasz Chluchnik, Piotr Wąsik (opiekun Marzena Kusal), LO im. B. Głowackiego w Opatowie w składzie: Diana Mirowska, Aleksander Czosnek, Jakub Skowroński (opiekun Jerzy Strzyż) oraz Zespół Szkół nr 3 w Ostrowcu Św. w składzie: Kamila Sosnowska, Jakub Żyła, Grzegorz Żurek (opiekun Jolanta Grochulska).
Ekspertami debaty półfinałowej byli: Barbara Bakalarz-Kowalska, wiceprezes Ostrowieckiego Towarzystwa Naukowe, Dyrektor Biblioteki WSBiP, oraz Dariusz Loranty, najbardziej znany negocjator policyjny.
W rolę marszałka wcielił się Rafał Lega z Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców.
W półfinale drużyny z Ostrowca - I LO i Zespół Szkół nr 3 - debatowały wokół tezy: Człowiek z natury jest zły. Debatę wygrała, tym samym zdobywając III miejsce, drużyna z Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Św.
Do zmagań finałowych przystąpiono po przerwie. Powitano wtedy kolejnego przybyłego eksperta – Stefana Truszczyńskiego – Sekretarza Generalnego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, publicystę, reportera, dokumentalistę filmowego. Drugim ekspertem finału pozostał Dariusz Loranty.
Finałowa debata toczyła się wokół tezy: Największe dzieła tworzą szaleńcy. Drużynę Propozycji reprezentowali uczniowie z Opatowa, zaś Opozycją była młodzież z III LO w Ostrowcu Św. Lepsi okazali się uczniowie z Opatowa, zdobywając I miejsce i puchar Rektora WSBiP.
Wręczono również Puchar dla Najlepszego Mówcy, który trafił do rąk Tomasza Stefańskiego z I LO im. St. Staszica w Ostrowcu Św.
Wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, uczniowie dodatkowo książki Dariusza Lorantego „Spowiedź psa. Brutalna prawda o polskiej policji” z autografem autora. Nagrodzone drużyny dodatkowo otrzymały książki ufundowane przez Wyższą Szkołę Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. oraz upominki ufundowane przez Prezydenta Miasta Ostrowca Św. oraz Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św.
Na zwycięzców czeka również wycieczka do redakcji „Do rzeczy” oraz certyfikowany staż w Przeglądzie Geopolitycznym, natomiast zainteresowane szkoły będą mogły skorzystać z jednodniowych warsztatów dziennikarskich.
Patronat nad konferencją objęli: Starosta Powiatu Opatowskiego, Starosta Powiatu Ostrowieckiego, Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego i Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.
Przewodnicząca komitetu organizacyjnego była dr Aneta Pierścińska-Maruszewska.