WSBiP gospodarzem wizyty młodzieży z Czerniowiec

WSBiP gospodarzem wizyty młodzieży z Czerniowiec

W dniach 6-14 lipca WSBiP była gospodarzem wizyty 10-osobowej grupa młodzieży polskiego...

Konferencja Programowa Narodowego Kongresu Nauki

Konferencja Programowa Narodowego Kongresu Nauki

W dniach 19-20 czerwca 2017r. na zaproszenie wystosowane przez Jarosława Gowina , Wicepremiera ,...

Baśniowa Noc w Bibliotece

Baśniowa Noc w Bibliotece

3 czerwca w całej Polsce odbyła się 3. edycja Nocy Bibliotek. Biblioteka WSBiP wraz z Miejską...

BAWIĄC UCZY, UCZĄC BAWI

BAWIĄC UCZY, UCZĄC BAWI

25 maja 2017 r. w bibliotece uczelnianej zgromadzili się miłośnicy komiksu, aby obejrzeć zbiory i...

 • WSBiP gospodarzem wizyty młodzieży z Czerniowiec

  WSBiP gospodarzem wizyty młodzieży z Czerniowiec

  czwartek, 06, lipiec 2017 08:53
 • Konferencja Programowa Narodowego Kongresu Nauki

  Konferencja Programowa Narodowego Kongresu Nauki

  poniedziałek, 19, czerwiec 2017 09:53
 • Baśniowa Noc w Bibliotece

  Baśniowa Noc w Bibliotece

  sobota, 03, czerwiec 2017 13:18
 • BAWIĄC UCZY, UCZĄC BAWI

  BAWIĄC UCZY, UCZĄC BAWI

  czwartek, 25, maj 2017 14:32

W czwartek, 19 marca 2015 r. w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. odbył się Finał Międzypowiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich o Puchar Rektora WSBiP.
Aula im. Prof. F. Ryszki, w której odbywały się zmagania, była pełna młodzieży, która dopingowała swoich reprezentantów. Debacie przysłuchiwali się również dyrektorzy, nauczyciele, wicestarosta powiatu ostrowieckiego Eligiusz Mich, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Opatowskiego Robert Kasiński, Rektor WSBiP prof. Bożena Zboina, członkowie Ostrowieckiego Towarzystwa Naukowego: dr Anna Dąbrowska, dr Aneta Skuza, Agnieszka Batóg i Barbara Bakalarz-Kowalska.
Do zmagań przystąpiły 4 półfinałowe drużyny reprezentujące: I LO im. S. Staszica w Ostrowcu Św. w składzie: Paulina Styczeń, Adrianna Kowalska, Tomasz Stefański (opiekun Jolanta Broda), III LO im. Wł. Broniewskiego w Ostrowcu Św. w składzie: Bartłomiej Baran, Łukasz Chluchnik, Piotr Wąsik (opiekun Marzena Kusal), LO im. B. Głowackiego w Opatowie w składzie: Diana Mirowska, Aleksander Czosnek, Jakub Skowroński (opiekun Jerzy Strzyż) oraz Zespół Szkół nr 3 w Ostrowcu Św. w składzie: Kamila Sosnowska, Jakub Żyła, Grzegorz Żurek (opiekun Jolanta Grochulska).
Ekspertami debaty półfinałowej byli: Barbara Bakalarz-Kowalska, wiceprezes Ostrowieckiego Towarzystwa Naukowe, Dyrektor Biblioteki WSBiP, oraz Dariusz Loranty, najbardziej znany negocjator policyjny.
W rolę marszałka wcielił się Rafał Lega z Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców.
W półfinale drużyny z Ostrowca - I LO i Zespół Szkół nr 3 - debatowały wokół tezy: Człowiek z natury jest zły. Debatę wygrała, tym samym zdobywając III miejsce, drużyna z Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Św.
Do zmagań finałowych przystąpiono po przerwie. Powitano wtedy kolejnego przybyłego eksperta – Stefana Truszczyńskiego – Sekretarza Generalnego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, publicystę, reportera, dokumentalistę filmowego. Drugim ekspertem finału pozostał Dariusz Loranty.
Finałowa debata toczyła się wokół tezy: Największe dzieła tworzą szaleńcy. Drużynę Propozycji reprezentowali uczniowie z Opatowa, zaś Opozycją była młodzież z III LO w Ostrowcu Św. Lepsi okazali się uczniowie z Opatowa, zdobywając I miejsce i puchar Rektora WSBiP.
Wręczono również Puchar dla Najlepszego Mówcy, który trafił do rąk Tomasza Stefańskiego z I LO im. St. Staszica w Ostrowcu Św.
Wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, uczniowie dodatkowo książki Dariusza Lorantego „Spowiedź psa. Brutalna prawda o polskiej policji” z autografem autora. Nagrodzone drużyny dodatkowo otrzymały książki ufundowane przez Wyższą Szkołę Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. oraz upominki ufundowane przez Prezydenta Miasta Ostrowca Św. oraz Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św.
Na zwycięzców czeka również wycieczka do redakcji „Do rzeczy” oraz certyfikowany staż w Przeglądzie Geopolitycznym, natomiast zainteresowane szkoły będą mogły skorzystać z jednodniowych warsztatów dziennikarskich.
Patronat nad konferencją objęli: Starosta Powiatu Opatowskiego, Starosta Powiatu Ostrowieckiego, Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego i Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.
Przewodnicząca komitetu organizacyjnego była dr Aneta Pierścińska-Maruszewska.