Seksualność Polaków 2017r. Sztuka kochania wczoraj i dziś

Seksualność Polaków 2017r. Sztuka kochania wczoraj i dziś

W dniu 25 kwietnia z inicjatywy Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości oraz Akademickiej...

Jubileuszu 30-lecia święceń kapłańskich

Jubileuszu 30-lecia święceń kapłańskich

W sobotę 14 kwietnia Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości była gospodarzem uroczystości...

Etyka zawodowa i audyt śledczy

Etyka zawodowa i audyt śledczy

W dniu 7 kwietnia 2018 r. gościem Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. był...

 • Rekrutacja 2018/2019

  Rekrutacja 2018/2019

  czwartek, 26, kwiecień 2018 10:59
 • Seksualność Polaków 2017r. Sztuka kochania wczoraj i dziś

  Seksualność Polaków 2017r. Sztuka kochania wczoraj i dziś

  środa, 25, kwiecień 2018 15:19
 • Jubileuszu 30-lecia święceń kapłańskich

  Jubileuszu 30-lecia święceń kapłańskich

  sobota, 14, kwiecień 2018 09:46
 • Etyka zawodowa i audyt śledczy

  Etyka zawodowa i audyt śledczy

  sobota, 07, kwiecień 2018 11:27

        W sobotę 24 lutego 2018 r. odbyła się kolejna odsłona wystawy „In nomine Domini. Misjonarz Afryki Kardynał Adam Kozłowiecki SJ (1911-2007).” W uroczystości udział wzięli między innymi biskup Edward Frankowski – prezes Fundacji im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic”, senator RP Jarosław Rusiecki, wicemarszałek województwa podkarpackiego Bogdan Romaniuk, dyrektor generalny Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach Paweł Lubieniecki, przedstawiciele władz miasta i powiatu ostrowieckiego, pracownicy i studenci Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości
w Ostrowcu Świętokrzyskim na czele z kanclerzem Józefem Tyburczym i dziekan Grażyną Kałamagą, księża i wierni dekanatu ostrowieckiego na czele z dziekanem księdzem prałatem Janem Sarwą, księża związani z działalnością misyjną oraz przedstawiciele Fundacji im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic” – organizatorzy wystawy.

      Otwarcie wystawy było poprzedzone Mszą świętą w kościele pod wezwaniem św. Kazimierza Królewicza, a następnie w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. odbyło się sympozjum o misji Kardynała Adama Kozłowieckiego w Afryce i emisja filmu „Serce bez granic. Rzecz o Kardynale Adamie” w reżyserii Pawła Zarzyckiego.

Kardynał Adam Kozłowiecki pochodził z Huty Komorowskiej niedaleko Kolbuszowej. Urodził się 1 kwietnia 1911 r. w rodzinie zamożnych ziemian. Powołanie do życia zakonnego zrodziło się w wieku młodzieńczym. Początkowa dezaprobata ze strony ojca Adama Kozłowieckiego (seniora) nie zniechęciła przyszłego kapłana.

Podczas II wojny światowej ksiądz Adam Kozłowiecki był więźniem Auschwitz i Dachau. W książce „Ucisk i strapienie” opisał zdarzenia i odczucia z pobytu w tych miejscach, wspominając współwięźniów. Nie żywił uraz do oprawców, ale był zwolennikiem budowania pokoju. Po trudnych doświadczeniach przeżytych w obozach koncentracyjnych nie powrócił do Polski, ponieważ przyjął propozycję podjęcia pracy misyjnej w Zambii (dawna Rodezja Północna), by pomóc w tej działalności innym jezuickim misjonarzom. Posłuję tę, jako uczeń Chrystusa, pełnił z oddaniem i gorliwością przez 61 lat. Zmarł 
28 września 2007 r. w Lusace i tam został pochowany. Kardynał Adam Kozłowiecki odznaczał się życzliwością, wytrwałością, pogodą ducha, poczuciem humoru, a nade wszystko wrażliwością na potrzeby innych ludzi.  

      Wystawa składa się z 24 plansz, stołów multimedialnych i wizualizacji w systemie 3D. Prezentowana była już w Zambii i Rzymie. Do 9 marca 2018 r. będzie można ją oglądać w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim, ul. Akademicka 12 blok B w godzinach 8.00 – 15.00, później ma być prezentowana w Kielcach, Szczecinie i Warszawie.