erasmus_banner.jpg

Mobilność kadry:

  • okresy nauczania: działanie to pozwala pracownikom dydaktycznym instytucji szkolnictwa wyższego lub pracownikom przedsiębiorstw na prowadzenie zajęć dydaktycznych w partnerskich instytucjach szkolnictwa wyższego za granicą. Mobilność pracowników związana z prowadzeniem zajęć dydaktycznych może mieć miejsce w dowolnym obszarze przedmiotowym/dowolnej dyscyplinie akademickiej;
  • okresy szkolenia: działanie to zapewnia wsparcie w zakresie doskonalenia zawodowego pracowników dydaktycznych i pracowników niedydaktycznych instytucji szkolnictwa wyższego w formie szkoleń zagranicznych (z wyłączeniem konferencji) i praktycznego doświadczenia edukacyjnego (Job Shadowing)/ okresów obserwacji/szkoleń w partnerskiej instytucji szkolnictwa wyższego lub w innej odpowiedniej organizacji za granicą.

Wyjazdy wykładowców odgrywają znaczącą rolę w budowaniu wymiaru europejskiego na uczelniach europejskich. Podejmując wyzwanie prowadzenia zajęć ze studentami na zagranicznych uczelniach partnerskich mają Państwo swój własny udział w tym procesie. Wyjazdy w ramach Erasmusa umożliwiają zapoznanie się z innymi metodami nauczania i uczenia się, innymi strukturami organizacji uczelni, a także są okazją do sprawdzenia i rozwijania własnych umiejętności nauczania w języku obcym. Doświadczenie zdobyte w czasie pobytu na uczelni partnerskiej może zaowocować wprowadzeniem nowych europejskich rozwiązań do zajęć prowadzonych przez Państwa na uczelni macierzystej. Doświadczenie to otwiera możliwości nawiązywania nowych kontaktów, podejmowania wspólnych działań i projektów. Dodatkowo wykłady kadry zagranicznej stwarzają możliwość skorzystania z fachowej wiedzy i kwalifikacji zagranicznej kadry akademickiej tym studentom, którzy nie uczestniczą w wymianie. Warto dodać że mogą Państwo mieć swój udział w rozszerzeniu listy zagranicznych uczelni partnerskich współpracujących z uczelnią macierzystą w ramach programu Erasmus + poprzez zaproponowanie włączenia do istniejącej już listy nowej, znanej i/lub "zaprzyjaźnionej" z Państwem uczelni zagranicznej.

Osoby zainteresowane prowadzeniem zajęć w uczelni partnerskiej, z którą WSBiP współpracuje w ramach Programu Erasmus +, prosimy o kontakt z Uczelnianym Koordynatorem Programu Erasmus+ mgr Agnieszką Kwiatkowską ,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wymagane dokumenty w zakładce Rekrutacja.