Jair Bolsonaro - brazylijski Donald Trump

Jair Bolsonaro - brazylijski Donald Trump

W dniu 22 czerwca odbył się ostatni wykład otwarty w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w...

Juwenalia 2019

Juwenalia 2019

1 czerwca studenci WSBiP bawili się podczas Juwenaliów- swojego akademickiego święta. Studentki...

wizyta dr Aleksandry Jacyk

wizyta dr Aleksandry Jacyk

W dniach 13-15 maja WSBiP miała zaszczyt gościć urodzoną w Rosji wykładowczynię obecnie pracującą...

wykład otwarty dr Emmanuelle Hébert z Uniwersytetu w Louvain

wykład otwarty dr Emmanuelle Hébert z Uniwersytetu w Louvain

W dniu 13 kwietnia 2019 r. w murach Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu...

 • Jair Bolsonaro - brazylijski Donald Trump

  Jair Bolsonaro - brazylijski Donald Trump

  sobota, 22, czerwiec 2019 10:42
 • Juwenalia 2019

  Juwenalia 2019

  sobota, 01, czerwiec 2019 11:39
 • wizyta dr Aleksandry Jacyk

  wizyta dr Aleksandry Jacyk

  poniedziałek, 13, maj 2019 13:54
 • wykład otwarty dr Emmanuelle Hébert z Uniwersytetu w Louvain

  wykład otwarty dr Emmanuelle Hébert z Uniwersytetu w Louvain

  sobota, 13, kwiecień 2019 11:28

12 grudnia 2015 r. społeczność akademicka WSBiP przyłączyła się do międzynarodowej akcji Amnesty International - Maratonu pisania listów.

Maraton odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, który przypada na 10 grudnia. W tych dniach wysyłane są apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów zostanie napisanych, tym większa szansa, że uda się poprawić los danego bohatera lub bohaterki. Rezultaty Maratonu są widoczne od razu. Już w jego trakcie organizatorzy otrzymują dobre wiadomości - ludzie są uwalniani z więzień, władze reagują na apele piszących, złe prawo jest zmieniane. Listy są ogromnym wsparciem dla bohaterów i ich bliskich - dają im siłę i nadzieję w walce o swoje prawa.

W tym roku bohaterami Maratonu było 10 osób z różnych stron świata. Mamy nadzieję, że nasze listy przyczynią się do poprawy ich sytuacji.
Dziękujemy wszystkim biorącym udział w akcji. Szczególne podziękowania kierujemy dla małej Helenki :)

W sobotę 12.12.2015 r. w naszej Uczelni gościł ksiądz profesor Jan Śledzianowski, który wygłosił dla studentów kierunku Pedagogika wykład nt. „Wychowanie w rodzinie”. Prelegent podkreślał, że rodzina jest pierwszym i najważniejszym środowiskiem wychowawczym, które zaspokaja różne potrzeby dziecka: biologiczne i psychiczne, społeczne i moralne oraz kulturalne. Rozwój dziecka w okresie prenatalnym jest warunkowany „klimatem” stworzonym przez ojca i matkę (mężczyznę i kobietę). Proces kształtowania się tożsamości płciowej dziecka rozpoczyna się właśnie w rodzinie, zaś akceptacja i miłość najbliższych zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa. Stosowanie środków psychoaktywnych przez kobietę spodziewającą się potomstwa jest poważnym zagrożeniem dla prawidłowego rozwoju dziecka i niesie nieodwracalne konsekwencje. Na podstawie badań powstało wiele publikacji księdza profesora m.in. Ku małżeństwu w Chrystusowym Kościele, Blaski i cienie współczesnej rodziny polskiej, Rodzina międzypokoleniowa na progu XXI w., Zranione ojcostwo, Ach! Ten tata… Na podstawie badań dzieci i młodzieży – ich więzi z ojcami. Wszystkie są cenne i traktują o ważkich zagadnieniach, jak rola rodziców w życiu dziecka, kondycja współczesnej polskiej rodziny.

Ksiądz profesor Jan Śledzianowski prelekcję oparł na myśli św. Jana Pawła II, według którego >>wychowanie służy w szczególnym tego słowa znaczeniu „uczłowieczeniu” człowieka. Człowiek, będąc od pierwszej chwili swego poczęcia w łonie matki, stopniowo uczy się być człowiekiem – i ta podstawowa wiedza utożsamia się właśnie z wychowaniem. Człowiek jest przyszłością swej rodziny i całej ludzkości – jednakże przyszłość człowieka związana jest nierozerwalnie z wychowaniem.<< (Homilia podczas Mszy Św. Dla rodzin, Monte Sameiro, Portugalia, 1992).

Dzięki zaangażowaniu mgr Marty Dobrowolskiej – Wesołowskiej, Opiekuna Samorządu Studenckiego, w dniu 5 grudnia br. w murach WSBiP miała miejsce Kampania „Biała wstążka” – STOP przemocy wobec kobiet. Celem akcji było otwarcie umysłów na bardzo poważny problem społeczny, jakim jest przemoc w rodzinie. Było to możliwe dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem NIGDY WIĘCEJ na Rzecz Osób Dotkniętych Przemocą, Zespołem Interdyscyplinarnym ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski , na czele z panią dr Anną Gatkowską. W ramach akcji męska część studentów oraz pracowników Uczelni otrzymała białe wstążki jako symbol osobistej deklaracji mężczyzn, że nigdy nie będą sprawcami przemocy wobec kobiet i będą reagować widząc przemoc wobec kobiet. Panie zaś otrzymały symboliczne białe róże. Każdy miał okazję, aby porozmawiać z przedstawicielami Zespołu, zapoznać się z celami akcji, a także obejrzeć wystawę prac uczniów ostrowieckich placówek oświatowych pod hasłem „Stop przemocy”.

Należy podkreślić, iż jest to największa kampania na świecie, prowadzona już w 55 krajach. Jest nam tym bardziej miło, że nasza Uczelnia mogła wziąć w niej udział.

W dniach 5-6 grudnia 2015 r., już po raz czwarty, Samorząd Studencki zorganizował Kiermasz Ciast Świątecznych w ramach akcji „Studenci dzieciom”. Tegoroczny kiermasz miał wyjątkowy charakter, ponieważ jego celem jest pomoc w zebraniu znacznej kwoty na operację serca 3-letniego mieszkańca Ostrowca, Bartusia Bukały.

Jak zwykle studenci nie zawiedli! Ciast było tyle, że korytarz bloku C przez dwa dni wypełniał ich słodki zapach, który w połączeniu z cichą świąteczną muzyką stwarzał wyjątkowy nastrój. Udzielał się on wszystkim do tego stopnia, że liczne grono smakoszy wracało po ciasto i kawę na każdej przerwie.

Dzięki hojności braci studenckiej, kadry dydaktycznej, administracji i licznie przybyłym kupującym z miasta, kwota dla Bartusia rosła z godziny na godzinę.

Samorząd pragnie podziękować Cukierni „Słodka Manufaktura” z Ostrowca oraz cukierni „Dorotka” z Kielc za wsparcie tegorocznej akcji.

Specjalne podziękowania kierujemy również do najmłodszego wolontariusza – Janka Wesołowskiego, ucznia Niepublicznego Gimnazjum im. St. Konarskiego w Ostrowcu, który już od czterech lat pomaga w organizacji kiermaszu.

Co najważniejsze jednak, studenci, którzy nie mieli zjazdu w ten weekend, zapraszają w dniach 12-13 grudnia, kiedy to będzie miała miejsce druga tura Kiermaszu. Mamy nadzieję, że ciasta będą równie pyszne, a kupujący równie hojni! Znów będziemy zbierać pieniążki dla Bartka!