Dzieci i młodzież w świecie nowych technologii – CYBERZABURZENIA

Dzieci i młodzież w świecie nowych technologii – CYBERZABURZENIA

W dniu 06 czerwca 2018 w murach Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu...

Podpisanie porozumienia między Wyższą Szkołą Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. a The Universite Privee De Mauritanie

Podpisanie porozumienia między Wyższą Szkołą Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. a The Universite Privee De Mauritanie

w dniu 25 maja miało miejsce oficjalnie podpisanie porozumienia między Wyższą Szkołą Biznesu i...

Międzynarodowa Konferencja Ekspercka Konflikty asymetryczne i wojny hybrydowe w XXI w.

Międzynarodowa Konferencja Ekspercka Konflikty asymetryczne i wojny hybrydowe w XXI w.

W dniach 23-25 maja WSBiP była gospodarzem Międzynarodowej Konferencji Eksperckiej „Konflikty...

 • Rekrutacja 2018/2019

  Rekrutacja 2018/2019

  czwartek, 07, czerwiec 2018 10:59
 • Dzieci i młodzież w świecie nowych technologii – CYBERZABURZENIA

  Dzieci i młodzież w świecie nowych technologii – CYBERZABURZENIA

  środa, 06, czerwiec 2018 13:49
 • Podpisanie porozumienia między Wyższą Szkołą Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. a The Universite Privee De Mauritanie

  Podpisanie porozumienia między Wyższą Szkołą Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. a The...

  piątek, 25, maj 2018 15:58
 • Międzynarodowa Konferencja Ekspercka Konflikty asymetryczne i wojny hybrydowe w XXI w.

  Międzynarodowa Konferencja Ekspercka Konflikty asymetryczne i wojny hybrydowe w XXI w.

  środa, 23, maj 2018 14:36

W dniu 06 czerwca 2018 w murach Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu świętokrzyskim odbyło się seminarium dotyczące „Dzieci i młodzież w świecie nowych technologii – CYBERZABURZENIA” pierwszym z prelegentów był dr hab. prof. nadzw. Mariusz Jędrzejko z Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Humanistyczno Technologicznego w Radomiu, który przedstawił Cyberuzależnienia – cyberzaburzenia. Mechanizmy rozwoju – konsekwencje psychospołeczne-diagnoza i terapia zwrócił uwagę na: smartfony, komputery i Internet są teraz niemal wszędzie. Stały się już na dobre częścią naszej rzeczywistości. Umiejętność obsługi urządzeń elektronicznych, znajomość internetowych mediów i uczestnictwo w nich stają się warunkami akceptacji w środowisku rówieśniczym. Wykluczanie młodej osoby  z uczestnictwa w wirtualnym świecie, ograniczanie dostępu do smartfona, komputera może skazać go na odrzucenie przez rówieśników. Okazuje się, że dotyczy to przede wszystkim dzieci młodszych. Nie znaczy to oczywiście, że można pozwolić dzieciom do woli siedzieć w „wirtualu” i zwiedzać każdy jego zakamarek. Komputer i Internet poszerzają nasze możliwości realizacji potrzeb, wiele spraw ułatwiają i przyspieszają. W wielu sytuacjach są konieczne. Spotkania na portalach społecznościowych, albo forach internetowych są dla młodzieży tak oczywiste, jak niegdyś spotkania w domach czy na boiskach. Przebywając w Internecie można zaspokajać realne potrzeby bycia w grupie, uzyskania wsparcia, kreowania swojej osoby.

Młodzi ludzie mają trudności w nawiązywaniu relacji i komunikacji interpersonalnej i tracą wrażliwość na uczucia wyrażane przez inne osoby. I nie dotyczy to wyłącznie uzależnionych. Sięganie po telefon nie tylko wtedy, kiedy jest to potrzebne, ale zawsze kiedy jest okazja, niepokój, gdy nie mamy przy sobie telefonu, poczucie, że coś nas omija kiedy jesteśmy offline - wszystkie te cechy są objawami kiełkującego uzależnienia, a dotyczą ogromnej grupy użytkowników telefonów.

Pani mgr Agnieszka Taper  w swoim wykładzie pt. Gry cyfrowe – co jest szansą, a co zagrożeniem. Wpływ gier na rozwój emocjonalny dzieci i młodzieży, tendencje, delegacje profilaktyczne zwróciła uwagę na współczesne gry komputerowe, które z dnia na dzień stają się coraz bardziej atrakcyjne i z niezwykłą wręcz skutecznością wciągają kolejnych odbiorców w misternie skonstruowane wirtualne światy. Większość osób postrzega je jako niewinną rozrywkę, która może pomóc nam oderwać się od codzienności, a nawet rozwinąć wyobraźnię. Warto jednak uświadomić sobie, że gry komputerowe mają niezwykle silny wpływ na ludzką psychikę, a ich nadużywanie bardzo szybko może doprowadzić nas na skraj uzależnienia. Brak koncentracji, nadpobudliwość i zaburzenia lękowe to tylko niektóre                 z możliwych skutków nadużywania wirtualnej rozrywki. Angażowanie się w powszechnie dostępne na rynku brutalne gry bardzo często zwiększa u gracza tolerancję na agresywne i społecznie nieakcptowane zachowania, a kolejne wycieczki do wirtualnej głębi coraz skuteczniej odciągają go od prawdziwego życia.

Kolejnym z prelegentów był dr Sylwester Bębas z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, który mówił o ryzykownych zachowaniach seksualnych w sieci – uwodzenie dzieci online, cyberpedofilia, cyberpornografia, cyberprostytucja, sexsting, cyberseks, cybermiłość  i cyberzwiązki. Uwarunkowania problemu, edukacja. Badania pokazują, że 35% nastolatków w wieku 12-17 lat przyznaje się do sexstingu.

Na zakończenie mgr Aleksandra Tomaszewska reprezentująca Akademicką Niepubliczną Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Ostrowcu Świętokrzyskim przygotowała prezentację na temat Utrzymanie prawidłowej postawy ciała w erze tabletów, telefonów komórkowych i komputerów.

Tego dnia w seminarium udział wzięło 120 osób, a wśród nich pedagodzy, nauczyciele, psycholodzy, kuratorzy sądowi, wychowawcy świetlic środowiskowych,  asystenci rodzinni, rodzice oraz zainteresowani przedstawioną problematyką.

w dniu 25 maja miało miejsce oficjalnie podpisanie porozumienia między Wyższą Szkołą Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św., reprezentowaną przez Rektor – dr. Izabelę Zaborowską , a The Universite Privee De Mauritanie, reprezentowanym przez Rektora prof. dr. hab. Dedde Mohomed Ahmed Radhi.  Współpraca dotyczyć będzie badań naukowych, międzynarodowych projektów, wsparcia językowego i kulturowego oraz wymiany kadry i studentów. Prof. Radhi uczestniczył w Konferencji: „ Konflikty asymetryczne i wojny hybrydowe XXI w.

W dniach 23-25 maja WSBiP była gospodarzem Międzynarodowej Konferencji Eksperckiej „Konflikty asymetryczne i wojny hybrydowe w XXI w.”. Do Ostrowca Świętokrzyskiego zjechało się blisko 60 naukowców, ekspertów i analityków z Polski, Ukrainy, Litwy, Rosji, Rumunii, Mołdawii, Czech,
Węgier, Slowacji, Wielkiej Brytanii oraz Mauretanii, którzy prezentowali zagadnienia związane z geopolityką, wojskowością, ekonomią czy medycyną. Wśród panelistów nie zabrakło uznanych specjalistów, takich jak były szef rumuńskiego wywiadu wojskowego gen. broni Dan Plavitu, ekspert NATO prof. Vakhtang Maisaia czy też pracownik Centrum Doskonalenia Medycyny Militarnej NATO prof. Vakhtang Maisaia. Natomiast wśród gości, przysłuchujących się obradom, znaleźli się m.in.  były Szef Sztabu Generalnego WP gen. Mieczysław Ciecniuch czy też australijski lekarz wojskowy płk Ronald Ti.  Konferencji towarzyszyły otwarte warsztaty, prowadzone m.in. przez znanego negocjatora policyjnego Dariusza Lorantego. W trakcie konferencji ostrowiecka uczelnia podpisała dwie umowy międzynarodowe – ze Związkiem Oficerów Rezerwy (Rumunia) oraz Ecole Superieure de Supmanagement et d’Informatique (Mauretania)

W dniu 25 kwietnia z inicjatywy Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości oraz Akademickiej Niepublicznej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej odbył się wykład prof. Zbigniewa Izdebskiego pt. „ Seksualność Polaków 2017r. Sztuka kochania wczoraj i dziś”. Podczas wykładu profesor prezentował wyniki swoich wieloletnich badań, dotyczących seksualności mieszkańców Polski. Wykład skierowany był do nauczycieli, pedagogów, psychologów, rodziców i oczywiście młodzieży. Profesor Izdebski to polski pedagog i seksuolog , specjalista w zakresie poradnictwa rodzinnego. Absolwent Wyższej Szkoły  Pedagogicznej w Zielonej Górze ( obecnie Uniwersytet Zielonogórski) , gdzie piastuje stanowisko dziekana Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu. Autor wielu publikacji o tematyce związanej z seksualnością. Zaliczany do międzynarodowych autorytetów w zakresie pedagogiki seksualnej.